Czy taki świąd może zagrozić dziecku?

Witam jestem w 11tygidniu ciąży czuję świąd w pochwie i pieczenie dziś już nie ma lekarza czy coś się stanie jak pójdę jutro rano? Czy zagraża to dziecku? Proszę o szybką odpowiedź
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

swędzenie i pieczenie pochwy w ciąży to częsta dolegliwość, która świadczy o rozwijającej się infekcji. Przypadłość ta często dotyka kobiety ciężarne, ponieważ pod wpływem hormonów zmienia się pH pochwy, co zwiększa podatność na infekcje intymne. Ponadto zmniejsza się odporność organizmu, więc kobieta może częściej chorować.

Z pewnością była już Pani u lekarza, który zaproponował odpowiednie leczenie. Proszę stosować się do jego zaleceń, a wymienione przez Panią objawy znikną.

Ważne, aby leczyć wszystkie infekcje w ciąży, gdyż nieleczone mogą doprowadzić do powikłań zagrażających zdrowiu i życiu dziecka.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/infekcja-intymna-w-9-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/infekcja-intymna-w-i-trymestrze-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zastosowac-iladian-direct-plus-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty