Infekcja intymna w I trymestrze ciąży

Dzień dobry, jestem w 10 tygodniu ciaży, ostatnio lekarz ginekolog stwierdził u mnie infekcję grzybiczą i nakazał stosować globulki. Jednak mam pewne obawy, co do ich stosowania, gdyż na ulotce napisane jest, żeby nie stosować w ciąży bez wyraźnego wskazania lekarza. Obawiam się więc, czy te tabletki nie zaszkodzą płodowi lub nie doprowadzą do poronienia. Dodatkowo mój ginekolog stwierdził tę infekcję bez żadnych wymazów, jedynie po wywiadzie i badaniu ginekologicznym. Tutaj też moje pytanie, czy jest to właściwy lek? Dodam, że nie dokuczają mi jakieś straszne swędzenia czy pieczenia okolic intymnych, choć ginekolog stwierdził suchość i nieodpowiednią wydzielinę, ja także uważam, że mam zbyt obfita wydzielinę w miejscach intymnych i czasami swędzenie. Wiem, że większa ilość wydzieliny występuje w ciąży, jednak u mnie występuje naprawdę bardzo obfita. Czy mam stosować globulki i czy po zakończeniu leczenia stosować jakieś tabletki kwasu mlekowego (nie pamiętam dokładnie nazwy)? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Nie badając Pani, nie mogę stawiać diagnozy. Opis objawów sugeruje duże prawdopodobieństwo zakażenia. Warto wiedzieć, że infekcje dróg rodnych i moczowych u kobiet w ciaży wymagają szczególnej ostrożności, gdyż zawsze istnieje ryzyko ich rozprzestrzenienia się drogą wstępującą, co stanowi potencjalne zagrożenie dla płodu. Z tego powodu wszelkie zakażenia tych okolic należy leczyć.
Pozdrawiam