Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka wysypka w ciąży?

Witam. Jestem w 16 tygodniu ciąży na nogach nad kostkami wyszła mi wysypka znajduję się ona tylko w tym miejscu co to moze byc swędzi
KOBIETA, 23 LAT 4 tygodnie temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zmiany skórne to częsta przypadłość ciężarnych. Związana jest ona z szeregiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety. Towarzyszące jej swędzenie to często efekt rozciągania skóry.

Czasem się jednak zdarza, że wysypka w ciąży może oznaczać reakcje alergiczną lub jednostkę chorobową związana z dermatozą ciążową. Ważne więc, aby przyjrzał się jej lekarz. Wśród możliwych przyczyn wystąpienia wysypki w ciąży znajduje się : opryszczka ciężarnych, cholestaza ciążowa, grudkowe zapalenie skóry, liszajec opryszczkowaty czy świerzbiączka.

Pytania o zmiany skórne w ciąży pojawiały się już w naszym serwisie. Poniżej znajduje się kilka linków odnoszących do nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-krostki-na-udach-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzaca-wysypka-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-w-ciazy-co-robic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-w-ciazy-z-czego-wynika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy