Czym może być związana ta wysypka u dziecka?

Witam, Proszę o poradę. Syn 26 m.ż. dostał dziś 2 razy wysypki (wygląda jak pokrzywka) po płaczu. Zniknęła po ok 15-30 minutach. Głownie buzia i 2-3 bąbelki na brzuszku. Dziś 1 raz w życiu coś takiego się pojawiło, a między wysypkami też płakał i nie było problemu. Aktualnie przyjmuje leki: floxal, nasometin control oraz hederasal. Ewentualnie może to alergia pokarmowa? Pyłkowa (brzoza, jabłoń) ? Czy ta wysypka

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wysypka u dzieci może mieć wiele różnych przyczyn i nie sposób ich wszystkich tu wymienić. Może być ona oczywiście związana z alergią pokarmową, jak i alergią pyłkową. Może również mieć związek z różnymi chorobami skóry lub towarzyszyć infekcji.

Proszę obserwować maluszka. Jeśli objawy będą się nasilały, trzeba odwiedzić dermatologa lub alergologa dziecięcego. Specjaliści muszą zobaczyć zmiany, aby postawić diagnozę. Jeśli wysypka zniknie, zanim uda się Pan do lekarza, to proszę zrobić zdjęcia, które następnie pokaże Pan w gabinecie.

Inne pytania o zmiany skórne u najmłodszych umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-na-policzkach-i-rekach-u-dwulatka-po-wyjsciu-na-zewnatrz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-na-ciele-u-dwulatka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-jest-wysypka-na-ciele-dwulatki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.