Co mam robić z tymi krostkami?

Od 2 miesięcy mam wysypkę na nogach ktora strasznie swędzi, byłam u 5 lekarzy , tabletki, kremy nic nie dają. Duagnozy: uczulenie na leki, reakcja na słońce, pozostali lekarze nie wiedzieli. Swędzi nie do wytrzymania, były pojedyncze kropki, od drapania zrobiły się place, zniknęły i wróciły kropki ale swędzi 2x bardziej, jak drapie to kropki puchną

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro objawy są tak uciążliwe, to powinna Pani poszerzyć diagnostykę i poszukać lekarza, który nie tylko przepisze lek, ale postara się znaleźć przyczynę występowania świądu oraz zmian skórnych.

A przyczyn takiego stanu może być naprawdę wiele. Wśród nich wyróżnić można grzybicę skóry lub alergia kontaktowa. Proszę pomyśleć, czy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zmieniała Pani proszku do prania, płynu do płukania lub używanych kosmetyków. Każdy nowy produkt może być potencjalną przyczyną wystąpienia swędzenia skóry oraz wysypki.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym projekcie pytań do specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzaca-wysypka-na-nogach-u-19-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzaca-wysypka-na-nogach-i-rekach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-bable-na-nogach-i-rekach-u-23-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.