Co robić z tymi pęcherzykami na skórze?

Mam 31 lat, jestem kobietą puszystą, od miesiąca drapie się, momentami wyskakuja mi po drapaniu takie małe pęcherzyki na palcach i tam jest woda, bardzo swędzi ,te pęcherzyki są tylko na palcach ale swędzi mnie cała skóra,mam niestety przez to dużo ran. Zazwyczaj drapie się głównie rano albo w nocy ,w ciągu dniateż, ale swedzenie mocniejsze jest rano lub wieczorem

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się do dermatologa oraz alergologa.

Opisane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o wystąpieniu alergii (np. na jakiś produkt spożywczy, proszek do prania, kosmetyk). Warto przemyśleć, czy w ciągu ostatniego miesiąca zmieniała Pani chemię bądź kosmetyki. Alergolog może zlecić Pani testy alergiczne, dzięki którym będzie można sprawdzić, czy nie jest Pani na coś uczulona.

Jeśli badania nie wykażą alergii, to przyczyną może być problem dermatologiczny – na przykład świerzb, grzybica, łupież lub atopowe zapalenie skóry.

Najczęstsze przyczyny swędzenia skóry zostały opisane w jednym z naszych artykułów. Zachęcamy do lektury:

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-skory-najczestsze-przyczyny-alergie-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.