Swędzenie skóry nasilające się wieczorami

Od ponad roku mam swędzenie skóry nasilające się wieczorem.Nie mam żadnych zmian poza paroma krostkami na głowie ,one swędzą rano , wieczorem swędzenie przenosi się na klatkę piersiową i w okolice brzucha .

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyn świądu może być bardzo wiele: infekcja o podłożu bakteryjnym, grzybiczym, pasożytniczym (świerzb, wszawica), nadmiernie wysuszona skóra, alergia, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, choroby ogólnoustrojowe. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Wskazana może być również konsultacja u lekarza dermatologa.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, opisane przez Pana dolegliwości mogą być związane z narastającą cholestazą oraz żółtaczką. Problemy mogą wynikać z nieprawidłowości wątrobowych oraz dolegliwości dróg żółciowych. Potrzebna będzie dla Pana wizyta u lekarza gastroenterologa w celu wykonaniu szeregu badań diagnostycznych (laboratoryjnych, obrazowych). Pozdrawiam