Uporczywe swędzenie odbytu

Od dłuższego czasu męczy mnie straszny świąd odbytu. Byłem z tym raz u proktologa, ale stwierdził, że to jest jakiś świąd samoistny i nie jest to nic poważnego. Nie przechodzi mi to a wręcz się nasila a ostatnio do świądu doszedł jakiś wyciek ropny. Co to może byc za choroba. Idę z tym do lekarza, ale wolałbym wiedziec jak nakierowac specjalistę bo poprzedni lekarz potraktował mnie "na odczep się"

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną świądu odbytu mogą być m.in.: infekcja bakteryjna, wirusowa, grzybicza, pasożytnicza (owsiki, świerzb, wszawica), alergia, hemoroidy, ropień, szczelina odbytu. Pojawienie się ropy może sugerować wystąpienie nadkażenia bakteryjnego. Niestety na podstawie opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można ustalić przyczyny Pana dolegliwości - konieczna jest wizyta u lekarza. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/swiad-odbytu