Świąd skóry u prawie całej rodziny

witam, ja i moje dzieci mamy problem z świadem skory. bylismy u lekarza ale ten wykluczył swierzb. smarujemy sie nadal crotamitonem ale on działa na krotko. mamy juz dosc ciagłego drapania. mamy juz rany na ciele. powiem takze ze mieszkamy jeszcze z dziadkami ale oni nie maja tego problemu. walczymy juz z tym około miesiaca. Prosimy o rade bo ja juz jestem na skraju załamania nerwowego. dziekuje
ponad rok temu

Witam serdecznie. Świąd może być objawem całej plejady schorzeń, poczynając od skórnych po ogólnoustrojowe. Najczęściej powodem uczulenia i swędzenia skóry są alergia np na pokarm lub kosmetyk, owady/insekty/drobnoustroje, nadmierne wysuszenie skóry, łuszczyca, infekcje grzybicze i bakteryjne. Częstą przyczyną świądu może być także cukrzyca. U osób młodszych świąd związany z cukrzycą przeważnie jest ograniczony do określonej okolicy ciała, np. sromu, natomiast u osób starszych zwykle jest uogólniony. Kiedy dokładnie nasila się swędzenie. W przypadku świerzbu objawy stają się bardziej dokuczliwe w nocy, po kąpieli, po rozgrzaniu ciała.

Może Państwa coś gryzie np pchły?Croramiton jest najsłabszym lekiem p-świerzbowym.
Myślę że najlepiej ponownie udac się do dermatologa.

Witam,
Nie jestem pewny wykluczenia świerzbu. Nie widziałem skóry więc nie mogę też stwierdzić tego z pewnością.
Proszę udać się po poradę do innego dermatologa, świąd u najbliższej rodziny w różnym wieku często oznacza świerzb, inne diagnozy to: wyprysk alergiczny.
Pozdrawiam