Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mity na temat łysienia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

świerzb to choroba, którą wywołuje pasożyt – świerzbowiec. Zagnieżdża się w naskórku i bytuje tam, ryjąc kanaliki, w których składa jaja. W ten sposób może zająć pokaźne obszary zainfekowanej osoby. Odchody, które pasożyt zostawia na skórze, wywołują silną reakcję alergiczną organizmu żywiciela, co jest przyczyną silnego świądu.

Lek Stromectol zawiera substancję czynną iwermektynę, która wykazuje działanie przeciwpasożytnicze, stąd lek stosuje się w leczeniu wszawicy, trądziku różowatego, a także świerzbu.

Więcej informacji na temat pasożyta i choroby, którą wywołuje, odnajdzie Pan w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/swierzb-charakterystyka-objawy-rozpoznanie-leczenie-profilaktyka oraz https://portal.abczdrowie.pl/swierzb-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy