Co takiego może sugerować moja wysypka?

Dzien dobry ! Na szyji mam dziwna wysypke, do tego strasznie swedzi mnie glowa, szyja i rece. Pojawiają mi się swedzace krosty także na rękach i dłoniach kiedy drapie po jakimś czasie robi się tam strupek.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pojawienie się swędzącej wysypki wymaga konsultacji lekarskiej, najlepiej u lekarza posiadającego specjalizację z dermatologii. Postawienie diagnozy jest możliwe wyłącznie po obejrzeniu zmian oraz przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego. Istotne mogą być fakty, takie jak zmiana kosmetyków czy stosowanych w domu środków chemicznych.

Strupy, o których Pani wspomina to prawdopodobnie zaschnięta krew, która pojawiła się na skutek drapania. Przyczyn swędzącej wysypki może być naprawdę wiele. Wśród nich wyróżnić można reakcję uczuleniową, alergię na spożyty pokarm lub substancje chemiczne, a także szereg chorób, których objawem jest właśnie wysypka.

Takie zmiany skórne mogą świadczyć o łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, a nawet nadciśnieniu tętniczym, cukrzycy czy infekcjach wirusowych i bakteryjnych. Proszę więc nie zwlekać i niezwłocznie udać się do specjalisty.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/swedzaca-skora-glowy-5-nieoczywistych-przyczyn-problemu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.