Częste infekcje grzybicze a leczenie wspólne z partnerem

Leczyłam grzybicę pochwy w zeszłe wakacje, mam osłabioną florę bakteryjną i generalnie dość często łapię katar, mam goraczkę , opryszczki i ta cholerna grzybica.... Wszystko było ok, i znów ją złapałam, biały śluz z pochwy, pieczenie, swędzenie. U mojego faceta na prąciu widzę małe odstające grudki, więc on tez ją ma? Co mam kupić zeby nas wyleczyc? POMOCY !!
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dla kobiet najskuteczniejsze są czopki np. z klotrimazolem, dla partnera polecam maść z tą samą substancją czynną (maść jest dostępna bez recepty, czopki są na receptę).
Jeśli często zdarzają się u Pani infekcje warto stosować probiotyki (w postaci globulek dopochwowych), dzięki którym utrzymana będzie prawidłowa flora bakteryjna wewnątrz pochwy. Stanowi ona naturalną barierę przed czynnikami infekcyjnymi.