Biała i gęsta wydzielina z pochwy a grzybica pochwy

Biała gęsta nie rozciągliwa wydzielina z pochwy.. Czasem występuje delikatne swędzenie. Lekkie zaczerwienie warg sromowych. Czytałam w internecie że to grzybica pochwy. Czy to prawda? Nie chce iść do ginekologa. Czytałam też że jest na to jakaś maść clotrimazolum, pomaga? Czy jest na receptę? W jakiej cenie? Dodam jeszcze że za niedługo powinnam dostać miesiączkę.

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Gryszkiewicz

Żeby odpowiedzieć na pytanie "czy to prawda?" musiałby Panią zbadać lekarz, co jest równoznaczne z koniecznością wizyty u lekarza. Bez recepty dostępna jest maść z klotrimazolem (ok. 3-5 zł), globulki dopochwowe dostępne są na receptę.