Co zrobić z tą grzybicą pochwy w ciąży?

Witam jestem w 24 tygodniu ciąży , dostałam grzybicę pochwy najpierw lekarz kazał mi stosować krem clotrimazolum, później dostałam globulki Pinafucim i krem pinafucort,na kontroli dostałam globulki Macmiror,do 6 dni stosowania tych globulek było dobrze po 6dniach wszystko się od nowa zaczęło pieczenie warg sromowych i przy oddawaniu moczu pieczenie i ból , już mam dość tej grzybicy pochwy, nie wiem co robić , boję się żeby dziecku nie zaszkodzić

Dodatkowo można zastosować doustnie probiotyki (najlepiej synbiotyki) oraz wprowadzić podmywania/irygacje ziołowe.

Ponieważ jednak w ciąży wiele surowców jest przeciwwskazane dlatego najlepiej wszelkie dodatkowe terapie konsultować ze specjalistą w tej dziedzinie.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl