Co oznacza takie zaczerwienienie twarzy?

Witam, chłopak ma czerwoną twarz nie zależnie od pogody (ciepło czy zimno) zdarza się,że koło nosa ma bardzo wysuszona skórę lub ranki jak by skóra popękała, używa kremu nawilżającego do twarzy lecz nie ma poprawy, chciałam zapytać jaki krem najlepiej stosować? i czy z takim problemem powinien udać się do dermatologa? Dziękuję

Zdecydowanie należy się skontaktować z dermatologiem. Nie sposób doradzić kosmetyku (raczej dermokosmetyku) skoro nie jest ustalona przyczyna.

Ziołolecznictwo posiada liczne surowce znajdujące zastosowanie w dermatologii, jednak konieczne jest poznanie przyczyny. Nie polecam też dalszego eksperymentowania na własną rękę, gdyż może to nasilić objawy.

Gdyby zaistniała taka potrzeba (będzie już znana przyczyna) zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam, życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl