Dlaczego mam skurczowe bóle podbrzusza?

Od kilku dni czuję umiarkowany ból w lewym podbrzuszu, ból jest kurczowy jakby zaparciowy towarzyszą mu przewroty, nasila się przy nacisku we wspominanej wyżej okolicy momentami jest jakby punktowy, wcześniej miałem biegunkę, po zastosowaniu stoperanu pojawił się ww ból.

Należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który (jeśli będzie taka potrzeba) pokieruje Pana dalej. W przypadku bólu o nieustalonym podłożu nie należy próbować leczyć się na własną rękę bo może to jedynie łagodzić objawy i maskować przyczynę.

Dodam jeszcze, że ziołolecznictwo posiada szeroką gamę surowców i preparatów, które mogą być wykorzystane w terapiach pomocniczych schorzeń układu pokarmowego, jednak konieczna jest najpierw diagnoza i ustalenie przyczyn.

Pozdrawiam, życząc zdrowia.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl