Czy mogę mieć chorobę niedokrwienną serca?

Dzień dobry. Podczas badań okresowych miałam wykonane EKG. Lekarz stwierdził,że w wydruku widzi nieprawidłowości sugerujące niedokrwienność serca. Oczywiście muszę skonsultować to z kardiologiem. Jaka może być tego przyczyna? Cukier i ciśnienie mam idealne. Jestem szczupła i bez nałogów. Uprawiam sport i zdrowo się odżywiam. Wyczytałam że objawem niedokrwienia serca jest ból duszący w mostku, który promieniuje. Nigdy nie czułam bólu. Jednak zauważyłam że od około pół roku gorzej mi się oddycha. Czasem coś mnie dusi i to mija. Pojawia się to najczęściej po posiłku. Myślałam żeby się przebadać w kierunku astmy a czy to może być od serca? Duszność po jedzeniu?

Koniecznie proszę skontaktować się z lekarzem kardiologiem i pamiętać, że w początkowej fazie zmian w naczyniach krwionośnych choroba nie musi dawać od razu intensywnych objawów bólowych, zresztą nawet w późniejszych fazach objawy posiadają różne nasilenie. Jednak częściowy (jednak problemy się pojawiają) brak objawów bólowych absolutnie nie oznacza, że chorobę można lekceważyć. Nie wolno odwlekać wizyty u lekarza kardiologa, który wyjaśni Pani wątpliwości. Diagnoza jest najważniejsza.

Ziołolecznictwo dysponuje surowcami wykorzystywanymi w terapiach pomocniczych schorzeń układu krążenia w tym dusznicy bolesnej (dawna nazwa związana z charakterystycznym objawem) jednak konieczna jest najpierw dokładna diagnoza i ustalenie przyczyn oraz zaleceń podstawowych.

Pozdrawiam, życząc zdrowia.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl