Dlaczego skóra twarzy jest zaczerwieniona?

Dzień dobry, mam taki problem ze skórą na twarzy a mianowicie jest ona ciągle czerwona (chodzi tu głównie o policzki). Byłem z tym u dermatologa i ten stwierdził że mam rogowacenie mieszkowe na twarzy i ramionach. Chciałbym się dowiedzieć czy rogowacenie mieszkowe może wywołać ciągły bardzo intensywny rumień na policzkach. Dodam że rumień staje się intensywniejszy w momencie przeżywania silnych emocji czy podwyższonej temperatury lub niskiej temperatury. Rumień na twarzy jest u mnie praktycznie cały czas. Czy w związku z tym rogowacenie mieszkowe może wywoływać takie objawy ? Mam 18 lat i jestem mężczyzną a problem występuje u mnie około 4lat

Dodam jeszcze, że ziołolecznictwo posiada szeroką gamę surowców i preparatów, które mogą wyć wykorzystane w terapiach pomocniczych rogowacenia mieszkowego.

Pozdrawiam, życząc zdrowia.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl