Dlaczego skóra twarzy jest zaczerwieniona?

Dzień dobry, mam taki problem ze skórą na twarzy a mianowicie jest ona ciągle czerwona (chodzi tu głównie o policzki). Byłem z tym u dermatologa i ten stwierdził że mam rogowacenie mieszkowe na twarzy i ramionach. Chciałbym się dowiedzieć czy rogowacenie mieszkowe może wywołać ciągły bardzo intensywny rumień na policzkach. Dodam że rumień staje się intensywniejszy w momencie przeżywania silnych emocji czy podwyższonej temperatury lub niskiej temperatury. Rumień na twarzy jest u mnie praktycznie cały czas. Czy w związku z tym rogowacenie mieszkowe może wywoływać takie objawy ? Mam 18 lat i jestem mężczyzną a problem występuje u mnie około 4lat
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Czym są piegi?

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. A czym tak naprawdę są piegi? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

W przypadku rogowacenia mieszkowego pokryta grudkami skóra jest sucha i szorstka a chorzy potocznie określają jej szorstkość jako "tarkę". Generalnie najczęściej (nie jest to rzecz jasna regułą) występuje na wyprostnych fragmentach kończyn. W przypadku zajęcia twarzy (jak ma to miejsce w Pana przypadku) często rzeczywiście pojawia się zaczerwienienie twarzy. Należy pamiętać, ze duże znaczenie ma stała i regularna pielęgnacja skóry.

Dodam jeszcze, że ziołolecznictwo posiada szeroką gamę surowców i preparatów, które mogą wyć wykorzystane w terapiach pomocniczych rogowacenia mieszkowego.

Pozdrawiam, życząc zdrowia.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty