Dziwne, swędzące, czerwone plamy na żołędziu i napletku - jak je wyleczyć?

Otóż od tygodnia mam na żołędziu czerwone plamy, które znajdują się również na napletku. Owe plamki swędzą i szczypią po oddaniu moczu oraz erekcji. Plamki a raczej plamy, bo na napletku jedna ma średnicę 1 cm a te na żołędziu wyglądają trochę jak pęknięcia. Proszę o pomoc, używam maści której nazwy nie będę podawał, która aktualnie zatrzymała postęp, ale nie pomaga w zwalczeniu.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane przez Pana objawy mogą sugerować zapalenie drożdżakowe prącia.
Często leczenie rozpoczyna się od zastosowania preparatu miejscowego szeroko dostępnego bez recepty w każdej aptece. Być może stosuje Pan ten preparat. Warto jednak wiedzieć, że wykazuje on jedynie umiarkowane działanie przeciwgrzybicze i czasami konieczne jest zastosowanie leczenia ogólnymi lekami przeciwgrzybiczymi.
Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę wskazana jest konsultacja dermatologiczna, po badaniu dermatologicznym i ewentualnych badaniach mikrobiologicznych możliwe będzie postawienie rzeczywistej diagnozy, a w związku z tym zlecenie optymalnego leczenia.