Czerwona plama na żołędziu

Od jakiegoś czasu mam na żołędziu w pobliżu jego nasady czerwoną plamkę wielkości 5 groszy. Po stosunku boli jakby po otarciu. Czasami jest bledsza i mniejsza. Przeważnie bolesna. Te zaczerwienienia są też czasem wokoło nasady żołędzia. Co z tym robić?

Witam! Opisywane zmiany są dość nieswoiste, a ustalenie najbardziej prawdopodobnej przyczyny na podstawie zwięzłego opisu może być trudne. Opisywane zmiany mogą sugerować kilka przyczyn m.in. nieswoiste zapalenia np. bakteryjne, drożdżakowe czy erytroplazję Queyrata. Aby ustalić przyczynę konieczna jest bezpośrednia ocena zmiany przez dermatologa. W przypadku wątpliwości może być konieczne wykonanie badania mikrobiologicznego (wymaz i posiew). Po ustalenia rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Zachęcam do wizyty u dermatologa. Pozdrawiam serdecznie!