Wysuszona skóra na penisie

Witam! Mam problem z żołędziem, od jakiegoś czasu pojawia się u mnie biała popękana wilgotna skóra. Przy myciu ta skóra schodzi, a innym razem jest żołądź suchy i pomarszczony. Proszę o radę. Czy jest wymagana wizyta u lekarza czy mogę wyleczyć tę przypadłość domowym sposobem? Mogłem sie zarazić na basenie?

Witam! Opisane zmiany są dość nieswoiste, w związku z tym aby dokładnie je ocenić konieczna jest bezpośrednia ocena wykonana przez dermatologa. Wśród przyczyn, które mogą odpowiadać za opisywane zmiany można wymienić infekcję drożdżakową żołędzi oraz niewłaściwą higienę okolicy intymnych. Na początku proponuję zadbać o odpowiednią pielęgnację prącia poprzez stosowanie odpowiedniego preparatu do higieny intymnej. Stosowanie mydła jest przeciwwskazane w tej okolicy. Jeśli zmiany nie ustąpią to można skłaniać się ku podejrzeniu infekcji drożdżakowej. Za taką przyczyną mogą przemawiać ewentualne dolegliwości m.in. świąd. Wówczas wskazana jest wizyta u dermatologa. Jeśli zmiany są łagodne wystarczający może się okazać klotrimazol (lek do stosowania miejscowego, dostępny bez recepty), w przypadku bardziej nasilonych zmian mogą okazać się konieczne silniejsze leki np. flukonazol czy preparaty złożone. Warto wspomnieć dodatkowo, że korzystanie z basenu może sprzyjać infekcjom grzybiczym. Pozdrawiam serdecznie!