Czerwone plamy i krostki na penisie

Od jakiegoś czasu pojawiają mi się czerwone plamy/krostki na penisie głównie na napletku poniżej żołędzi, delikatnie tylko zachodzące na żołądź. Pojawia się przy tym opuchlizna napletka i nieprzyjemny zapach. Po kilku dniach wszystko znika i pojawia się ponownie po tygodniu lub dwóch, niezależnie od stosunku płciowego. Miejsce, w którym to się pojawia jest jakby bardziej mokre, ale jeśli jest to jakaś wydzielina to jest ona przezroczysta. Odczuwam przy tym swędzenie, a przy dotyku ból. Nawet gdy nie występują opisane objawy na członku pod skórą da się zauważyć bardzo malutkie krosteczki. Czy to możliwe, że te krostki wywołują jakiś stan zapalny? Zamieszczam zdjęcia: http://img269.imageshack.us/img269/8104/20120807104327.jpg http://img705.imageshack.us/img705/5456/20120809094701.jpg Stosowałem maść clotrimazolum, ale niestety nie pomogła. Proszę o informację co to może być i do jakiego lekarza powinienem się zgłosić.

Witam! Niestety aktualnie załączone zdjęcia nie są dostępne. W opisanej sytuacji konieczna jest bezpośrednia ocena zmian w celu ustalenia dokładnego rozpoznania. Na podstawie samego opisu można wnioskować, że objawy sugerują infekcję grzybiczą żołędzi. Stosowany lek miejscowy wywiera umiarkowane działanie przeciwgrzybicze i może okazać się niewystarczający. Ważnym elementem leczenia jest także uwzględnienie infekcji u partnerki. W przypadku potwierdzenia grzybicy w Pańskim przypadku, wskazane będzie leczenie także u partnerki. Pozwoli to zapewnić skuteczność i trwałość leczenia. Oprócz leczenia bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniego preparatu do higieny intymnej. Powinien to być preparat o odpowiednim pH przeznaczony do okolic intymnych. Zachęcam do wizyty u dermatologa-wenerologa. Po dokładnej ocenie zmian i ewentualnym badaniu mykologicznym (posiew w kierunku drożdżaków) będzie można ustalić dokładne rozpoznanie. Pozdrawiam serdecznie!