Czerwone plamy na penisie - nie wiem, co to może być?

Witam! Mam 15 lat i od dłuższego czasu widziałem na moim żołędziu zaczerwienienie. Myślałem, że to od jakiegoś płynu do mycia lub substancji, na którą jestem uczulony. Jednak po 2 tygodniach nie zeszło. Pomyślałem, że to grzyb. Przeczytałem w internecie o maści szałwiowej. Stosowałem ją tydzień i bez skutku. Jestem prawiczkiem, więc nie odbywałem stosunków. Może to przez zaniedbanie higieny? Już sam nie wiem co to jest ... pomocy! . ;) http://img17.imageshack.us/i/aaaaaaasm.jpg/ To nie swędzi, nie piecze, w niczym mi nie dokucza, jedynie psychicznie. Po klikunastu dniach pojawiły się takie jakby pryszcze wypełnione białym płynem, nie ruszam tego, boję się zakażenia. Może zaniedbałem higienę osobistą. Nie wiem co to jest, proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany bez wyraźnych dolegliwości towarzyszących są dość nieswoiste. Trudno wskazać jednoznaczną przyczynę bez dokładnej diagnostyki.
Być może związane są z infekcją grzybiczą lub podrażnieniem/odczynem alergicznym z powodu kosmetyku.
Aby stwierdzić dokładną przyczynę, konieczna jest ocena dermatologiczna oraz ewentualne badania dodatkowe, np. posiew mykologiczny. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję porozmawiać z rodzicem i skonsultować problem z dermatologiem.