Czerwone krostki na żołędzi - co to może być?

Witam. Mam 19 lat i jestem mężczyzną. Mam jedno pytanie. Na moim członku, a dokładnie na żołędzi zauważyłem coś takiego - jakby wysypkę, malutkie czerwone krostki. Nie swędzi to ani nic z tych rzeczy. Dodałem znalezione zdjęcie w internecie z czymś takim co mam > http://img217.imageshack.us/img217/7630/75307743sa1.jpg < Bardzo mi na tym zależy, żeby się dowiedzieć, co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane zmiany mogą sugerować grudki perliste lub też kłykciny kończyste (infekcja wirusem HPV).
Aby określić dokładnie przyczynę konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu (także co do zachowań i doświadczeń seksualnych), przeprowadzenie badania dermatologicznego oraz ewentualnie badań dodatkowych. Po ustaleniu dokładnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
W przypadku grudek perlistych leczenie nie jest konieczne oraz stosowane rutynowo, ale w przypadku problemów estetycznych może zostać przeprowadzone usuwanie zmian za pomocą lasera CO2.
W przypadku kłykcin kończystych leczenie jest stosowane rutynowo. Polega na stosowaniu odpowiedniej farmakoterapii lub zabiegów.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl