Czerwone kropki i pęknięcia napletka. Co to?

Mój problem jest taki że odkąd skończyłem leczenie antybiotykami po anginie zaczęły pojawiać się czerwone plamki. Myślałem, że za 1-2 dni zejdzie, ale tych plamek zaczęło się pojawiać więcej i więcej. Zaczęło mnie to boleć i dziwnie swędzieć. Po 4 dniach zaczęło pękać mi wiązadełko, teraz po 5 dniach pęka mi napletek. Mam kropki dalej na żołędziu. Sprawia mi to ból przy oddawaniu moczu a szczególnie przy zdejmowaniu skórki z napletka. Tak jakby mi rozrywało skórkę i wędzidełko. Sex uprawiałem miesiąc temu. Partnerka nie uprawiała nigdy z nikim seksu. Zaczyna mnie to bardzo martwić. Mam 15 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy, a także krótki wywiad mogą sugerować infekcję grzybiczą prącia.
Antybiotykoterapia szczególnie, gdy stosowane są antybiotyki o szerokim spektrum, może prowadzić do zniszczenia naturalnej flory bakteryjnej w wielu miejscach, również na penisie, wówczas może dojść do infekcji grzybiczej.
Aby stwierdzić jednoznacznie jaka jest przyczyna opisanych dolegliwości konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne.

Zachęcam do wizyty u dermatologa.