Czy mam grzybicę i czy mogę się tego pozbyć w domu?

Witam. Mam wielki problem i bardzo się boje ponieważ ostatnio na moim żołędziu pojawiła się  czerwona plamka, następnie zaczerwienienie ujścia cewki moczowej, a teraz żołądź i napletek są czerwone i złuszcza się  z nich naskórek. Nie wiem czy to może mieć związek ale ostatnio przyjmowałem antybiotyk b*** z grupy a*** z inhibitorem b*** a teraz przyjmuje lek przeciwhistaminowy II generacji. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, prosiłbym o podanie leków które mogę kupić bez recepty i czy jest to grzybica i czy mogę się tego jakoś sam pozbyć, ponieważ w mojej sytuacji nie mogę powiedzieć o tym rodzicom i udać się do dermatologa. Jeszcze raz błagam o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą (drożdżakową) prącia. Czynnikiem sprzyjającym tego typu infekcjom jest antybiotykoterapia o szerokim spektrum (stosowana w tym przypadku), uważa się, że zaburzając naturalną równowagę mikrobiologiczną obniża odporność.
Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę wskazane jest badanie dermatologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne.
Leczenie często rozpoczynane jest od preparatów miejscowych (z grupy pochodnych imidazolu) dostępnych bez recepty, jednakże ich skuteczność jest ograniczona i może okazać się niezbędne stosowanie leków ogólnych zaleconych przez lekarza.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.