Nawrót rzeżączki

Witam serdecznie! Trzy miesiące temu zaraziłem się rzeżączką, długi czas nie mogłem zdiagnozować tej choroby aż trafiłem na doktora, który to zdiagnozował. Brałem Sumamed 3 tabletki. Po miesiącu choroba wróciła, a zaznaczę, że wydzielina ropna była bardzo duża, ogromne pieczenie i mętny mocz. Mimo badania, które wskazywało wynik ujemny, to tak jak piszę wyżej, powróciło. Doktor oczywiście nie chciał mnie słuchać i stwierdził, że ponownie się zaraziłem, co nie miało miejsca, bo nie miałem kontaktów seksualnych. Stwierdził, że muszę poszukać innego lekarza, bo on twierdzi, że jestem kłamczuchem i nie ma dla mnie czasu. Jednak przypisał mi i brałem następnie unidox 7 dni. Dalej utrzymuje się miejscowe zaczerwienienie przy ujściu cewki ok. 1 cm kwadratowy. Kolejny doktor przypisał mi Ciprinol 5 dni po jednej tabletce. Obecnie nie ma pieczenia przy oddawaniu moczu, nie ma wydzieliny ropnej, jest tylko zaczerwienienie, lekkie spuchnięcie i swędzenie. Nie wiem co to jest, co mam z tym zrobić i do kogo się zgłosić. Jestem załamany pierwszym doktorem, który potraktował mnie jak oszusta i zwyrodnialca a nie chorego. Dodam tylko, że miesiąc miałem wydzielinę ropną bez diagnozy i pewnie doszło do zaawansowanej rzeżączki. Strasznie się boję nawrotu. Pomocy

Witam!

W opisanej sytuacji wydaje się, że aktualnie rzeżączka została wyleczona. Obecne występujące objawy mogą być związane z przebytą infekcji i powinny ustąpić lub też mogą sugerować infekcję drożdżakową. Proponuję spożywać dużo płynów (najlepiej wodę mineralną), a do higieny intymnej stosować odpowiednie, dedykowane temu preparaty o odpowiednim pH, pozwoli to zmniejszyć dyskomfort w okolicy żołędzi. W przypadku stwierdzenia czerwonych plam, złuszczania skóry z żołędzi, białawego nalotu lub też nasilonego świądu można z dużym prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję drożdżakową (dość częste zjawisko po antybiotykoterapii o szerokim spektrum). W tej sytuacji konieczne jest badanie lekarskie i ewentualnie zlecenie leczenia. Jak powszechnie wiadomo nieleczona rzeżączka może prowadzić do groźnych powikłań np. zapalenia najądrzy czy jąder, jednakże w opisanej sytuacji został Pan przeleczony w związku z tym wydaje się, że sytuacja jest kontrolowana. Podczas ewentualnej wizyty, specjalista dokona oceny stanu narządów moczowo-płciowych i w razie potrzeby zaproponuje leczenie. Podsumowując trudno stwierdzić czym konkretnie mogą być spowodowane aktualne zmiany, gdyż niezbędne jest badanie fizykalne. Jeśli wystąpią opisane objawy lub dojdzie do nasilenia dolegliwości wówczas konieczna jest wizyta u dermatologa lub urologa. W przypadku lekko nasilonych zmian grzybiczych można zastosować lek dostępny bez recepty czyli klotrimazol 2x dziennie przez tydzień, jednakże jeśli dolegliwości nie ustąpić koniecznie należy zgłosić się do lekarza. Pozdrawiam serdecznie!