Infekcja drożdżakowa po zabiegu usunięcia stulejki

6 dni temu miałem zabieg usunięcia stulejki (częściowe usunięcie napletka). Operacja przebiegła prawidłowo i wszystko goi się super. Stosowałem Biseptol i Oxycort. Jednak po 4 dniach od zabiegu pojawiły mi się dwie krosty przy ujściu cewki i zaczerwienienie wokół krost i częściowo na szwach w dolnej części napletka. Czuję uciążliwe swędzenie przy ujściu cewki moczowej. Ponieważ są święta i nie mogę skontaktować się z lekarzem, który robił zabieg dlatego proszę o wskazówki co to może być i czy można coś zastosować bez recepty. Oprócz tego są jeszcze dwie małe czerwone nieregularne zaczerwienienia na żołędzi. Proszę o wskazówki.

Witam! Opisywane zmiany mogą sugerować infekcję drożdżakową. Oczywiście aby potwierdzić taką przyczynę konieczna jest bezpośrednia ocena zmian przez dermatologa lub urologa, jednakże możliwe jest zastosowanie leku miejscowego dostępnego bez recepty. Klotrimazol bo o nim mowa, ze względu na działanie przeciwgrzybicze bywa skuteczny w większość zakażeń grzybiczych (także drożdżakowych). Należy go stosować 2x dziennie przez około tydzień. Jeśli zmiany nie ustąpią to koniecznie należy skonsultować problem z dermatologiem lub urologiem. Pozdrawiam serdecznie!