Pękająca, pergaminowa skóra na penisie

Pęka mi skóra na penisie. Jest też pergaminowa i nieelastyczna na napletku oraz się łuszczy. Pojawiła się też czerwona plamka na żołędziu, poza tym łuszczy mi się skóra w kącikach powiek. Czym mam to leczyć?

Witam serdecznie!

Zmiany na narządach płciowych wymagają sprawdzenia, mogą bowiem wynikać ze zmian uczuleniowych lub infekcyjnych. Proszę zwrócić uwagę czy zmiany nie nasilają się na przykład po użyciu płynów do higieny intymnej, czy innych środkach czystości. Jeżeli jest Pan aktywny seksualnie zmiany mogą wynikać również z używania prezerwatywy (uczulenie na lateks). Natomiast zmiany mogą mieć również inne pochodzenie - na przykład infekcyjne. Wówczas oprócz leczenia Pana konieczne może być również leczenie Partnerki. Jeżeli chodzi o zmiany na powiekach również mogą mieć pochodzenie alergiczne. Wskazana jest wizyta u dermatologa, nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam