Wysypka na napletku - co to takiego?

Witam. Od ok. 2 tyg pojawiła mi się dziwna wysypka na napletku, nie swędzi i przy oddawaniu moczu nie czuję bólu. Jedynie, gdy po kąpieli przy osuszaniu skóry podrażnię to trochę piecze. Zaczęło się to wszystko od silnego świądu, który teraz ustąpił (swędziało mnie całe ciało). Od 3 dni smaruje się maścią, na razie zmian nie widzę. Na wizytę u dermatologa muszę czekać tydzień. Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną objawów może być reakcja uczuleniowa, tym bardziej że podaje Pan również świąd całego ciała. Proszę zastanowić się czy w ostatnim czasie nie wprowadził Pan czegoś nowego - nowy kosmetyk, proszek do prania, płyn do płukania?

Objawy mogą wskazywać również na zmiany grzybicze. Do rozwoju infekcji może dojść w przypadku spadku odporności, infekcji.

Niestety konieczna jest wizyta u lekarza, może Pan spróbować  udać się do lekarza rodzinnego, termin powinien być wcześniejszy. W przypadku infekcyjnego charakteru zmian konieczne będzie leczenie również Partnerki.

Pozdrawiam