Pojawiły mi się pęcherzyki na nogach i twarzy - czy to alergia?

Witam! Mam 17 lat. Ostatnio zauważyłam na nogach kilka małych pęcherzyków, dzień później wieczorem zauważyłam takie same na twarzy, po przebudzeniu strasznie piekły mnie policzki i były bardzo czerwone. Co to może być? Są bardzo długie kolejki do dermatologa, więc bardzo proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Przyczyn opisywanych przez Panią dolegliwości może być wiele. Opisywane objawy mogą wskazywać między innymi na zmiany o charakterze uczuleniowym - proszę zwrócić uwagę czy w ostatnim czasie nie został wprowadzony nowy kosmetyk, proszek do prania, płyn do płukania. Również produkty spożywcze mogą być przyczyna powstawania skórnych zmian alergicznych.

Jednak żeby potwierdzić charakter dolegliwości, postawić rozpoznanie i zalecić leczenie konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego i dokładne zebranie wywiadu. Jeżeli kolejki do dermatologa są duże, proszę w pierwszej kolejności udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam