Mam drobne krostki na całym ciele - co to?

Mam krostki wszędzie, ostatnio najwięcej na udach, najczęściej na wewnętrznych częściach ud przy włoskach łonowych. Występują również na przedramionach, dłoniach, palcach. Co to jest i co z tym zrobić?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn opisywanych przez Panią dolegliwości może być wiele.
Objawy mogą być spowodowane reakcją uczuleniowa - proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie wprowadziła Pani jakiś nowy produkt. Przyczyną może być kosmetyk, mydło, proszek do prania, płyn do płukania, a nawet produkt spożywczy.
Przyczyną mogą być także spożywane leki, nawet te bez recepty.

Innym powodem mogą być między innymi choroby pasożytnicze.

Konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej udać się do dermatologa. Jeżeli termin będzie odległy, proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam