Drobne krostki na policzkach, plecach i brzuchu u dwulatka - jakie mogą być przyczyny?

Witam, mój synek w marcu będzie miał 2 latka. Jednak od 2 miesięcy pojawiły się drobne krostki na policzkach, brzuchu i plecach. Bywa, że na policzkach robi się duża, czerwona plama, która po kilku godzinach znika. Zauważyłam też, że łuszczy mu się skóra na głowie (podobny do łupieżu) i często bywa przeziębiony i pojawia się katar. Do tej pory nie miałam z nim żadnych problemów z jedzeniem, a teraz zrobił się straszny niejadek. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie da się wykluczyć, że przyczyna objawów jest alergia. Proszę się zastanowić czy przed wystąpieniem zmian wprowadziła Pani coś nowego u dziecka - coś nowego w diecie, nowy proszek do prania, płyn do płukania, nowy kosmetyk? Czy zauważyła Pani po czym zmiany się nasilają? Jeżeli tak, to ekspozycję na ten czynnik należy ograniczyć.

Konieczna jest wizyta z dzieckiem u pediatry, należy również wykonać badania na przykład w kierunku chorób pasożytniczych przewodu pokarmowego. Lekarz po zbadaniu zaleci Pani odpowiednie postępowanie i ewentualną dalszą diagnostykę w ramach poradni specjalistycznych.

Pozdrawiam