Plamy i krostki na dekolcie - jak się ich pozbyć?

Tydzień temu na moim dekolcie pojawiły się plamy o nierównomiernym kształcie - jedne bardzo duże a inne małe. Na skórze mam również krostki, wygląda to jak "gęsia skórka". Zaznaczam, że ani plamy ani krostki nie swędzą mnie. Co jest tego przyczyną i jak mogę się tego pozbyć? Czy mogę zastosować peeling czy to jeszcze bardziej podrażni skórę?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie zmiany maja podłoże alergiczne. Skóra dekoltu jest bardzo wrażliwa. Przyczyna może być zastosowany kosmetyk, proszek do prania, płyn do płukania, perfum, nowy szalik.
Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani czegoś nowego, co mogło spowodować wystąpienie zmian.

Stosowanie peelingu odradzam, raczej spowoduje zaognienie zmian.

Wskazana jest wizyta u dermatologa i weryfikacja co jest przyczyna powstania dolegliwości. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu postawi rozpoznanie i zaleci stosowne leczenie.

Pozdrawiam