Dziwne krostki na penisie - co je może powodować?

Witam, mam bardzo nurtujące pytanie. Od dłuższego czasu na moim penisie na skórze poniżej żołędzi od spodu jest pełno malutkich krostek, wielkości czubka szpilki. Są białe, nie swędzą, nie da się ich wycisnąć. Boję się czy to nie jakaś choroba, dodam jeszcze, że żołądź jest jakby suchy i jakby poprzecinany. Pojawiają się na niej czerwone kropki od niedawna, całkiem bez przyczyny, ale też po jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Wydaje mi się też, że napletek jest jakby za wąski i jest go za dużo. Schodzi normalnie do pewnego momentu, później jakby uciska penisa jakby był za wąski. Zaczyna mnie to niepokoić dlatego proszę o szybką odpowiedź. z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn Pana dolegliwości może być kilka.

Pierwszą z nich jest infekcja - źródłem dolegliwości może być zarówno infekcja grzybicza, bakteryjna jak i wirusowa.
Innym powodem może być niepożądana reakcja uczuleniowa - może w ostatnim czasie wprowadził Pan coś nowego - kosmetyk, płyn do higieny intymnej, proszek do prania, płyn do płukania? dość często występują również reakcje alergiczne na stosowane prezerwatywy lateksowe.
Zmiany mogą występować również w przebiegu niektórych schorzeń skórnych.

W Pana przypadku konieczna jest wizyta u dermatologa, bez obejrzenia zmian, badania i zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania.

Jeżeli przyczyną dolegliwości będzie infekcja, proszę pamiętać o leczeniu także Partnerki.

Pozdrawiam