Co powoduje czerwone krostki na wzgórku łonowym?

Witam, na wzgórku łonowym mam zaczerwienienie i 4 krostki. Jak to dotykam to lekko boli. Dodam, że akurat w tym miejscu się nie golę. Nie wiem czy to może być od majtek lub coś w tym stylu? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn Pani dolegliwości może być kilka.
 Po pierwsze, mogą to być objawy infekcji, konieczne jest wówczas włączenie leczenia.
Inna przyczyną może być podrażnienie tej wrażliwej okolicy - na przykład przez bieliznę, nowy proszek do prania, płyn do płukania, preparat zastosowany do depilacji miejsc sąsiadujących ze zmienionym obszarem.
Przyczyną może być również zapalenie mieszków włosowych.

Konieczna jest wizyta u lekarza, szczególnie jeżeli zmiany w krótkim czasie nie ustąpią lub dolegliwości będą się nasilały.
Wówczas najlepiej udać się do dermatologa lub ewentualnie ginekologa.

Pozdrawiam