Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany skórne na wzgórku łonowym

Od jakiegoś czasu na wzgórku łonowym, nigdy nie na wargach sromowych, pojawiają mi się czerwone krostki. Nie są one duże, ale często jakby podchodzą krwią i jak zacznę naciskać to leciutko poleci krew. Na pewno to nie opryszczka, bo chodzę do lekarza i się badam i jest wszystko w porządku. One pojawiają się pojedynczo albo dwie lub najwyżej trzy i po czasie to ginie, zastanawia mnie tylko od czego one mogą być? Nieraz mam wrażenie jakby od otarcia.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam serdecznie!

Okolica na której pojawiają się zmiany jest bardzo wrażliwa i niestety narażona na otarcia, dlatego jest możliwe, że podrażnienie mechaniczne przyczynia się do rozwoju zmian skórnych.

Natomiast mogą one być również efektem zmian alergicznych, proszę zwrócić uwagę w jakim czasie zmiany się pojawiają, może po użyciu jakiegoś kosmetyku, w wyniku zmiany proszku do prania, płynu do płukania?

Jeżeli depiluje Pani okolice intymne również to może być przyczyną występowania objawów.

Jeżeli zmiany pojawiają się i samoistnie znikają raczej mało prawdopodobne jest infekcyjne pochodzenie zmian.

Najlepszym wyjściem byłoby skonsultowanie zmian z dermatologiem który ma możliwość obejrzenia zmian. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy