Zmiany skórne na wzgórku łonowym

Od jakiegoś czasu na wzgórku łonowym, nigdy nie na wargach sromowych, pojawiają mi się czerwone krostki. Nie są one duże, ale często jakby podchodzą krwią i jak zacznę naciskać to leciutko poleci krew. Na pewno to nie opryszczka, bo chodzę do lekarza i się badam i jest wszystko w porządku. One pojawiają się pojedynczo albo dwie lub najwyżej trzy i po czasie to ginie, zastanawia mnie tylko od czego one mogą być? Nieraz mam wrażenie jakby od otarcia.

Witam serdecznie!

Okolica na której pojawiają się zmiany jest bardzo wrażliwa i niestety narażona na otarcia, dlatego jest możliwe, że podrażnienie mechaniczne przyczynia się do rozwoju zmian skórnych.

Natomiast mogą one być również efektem zmian alergicznych, proszę zwrócić uwagę w jakim czasie zmiany się pojawiają, może po użyciu jakiegoś kosmetyku, w wyniku zmiany proszku do prania, płynu do płukania?

Jeżeli depiluje Pani okolice intymne również to może być przyczyną występowania objawów.

Jeżeli zmiany pojawiają się i samoistnie znikają raczej mało prawdopodobne jest infekcyjne pochodzenie zmian.

Najlepszym wyjściem byłoby skonsultowanie zmian z dermatologiem który ma możliwość obejrzenia zmian. Do dermatologa nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam