Dlaczego zaczerwienienia mijają po umyciu penisa?

Dzień Dobry ;) Mam pytanko a mianowicie, od jakiegoś czasu pojawiają mi się czerwono-białe plamki na żołędziu i także w okolicach napletka. Piszę, że pojawiają mi się bo to jest troszkę dziwne, nie swędzi mnie ani nie łuszczy mi się skóra, po umyciu dokładnie całego penisa zaczerwienienia ustępują. Nie wiem co jest grane :( Czasem te zaczerwienienia posmaruje maścią clotrimazolum, dalej jest to samo. A może powinienem się częściej po prostu myć? Rano wstaję do pracy i nie myślę o myciu prącia, to samo po pracy. Jak zbliża się wieczór jak co dzień biorę prysznic i na prąciu pojawiają się te zaczerwienienia. Jak można sobie z tym poradzić? Pozdrawiam ;)

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną Pana dolegliwości może być zarówno infekcja narządów płciowych jak i zmiany o charakterze uczuleniowym.

Jeżeli nie pomaga zastosowane leczenie przeciwgrzybicze, to raczej należy założyć że infekcja jest spowodowana przez inny drobnoustrój.

Proszę również zwrócić uwagę czy zmiany nie pojawiają się na przykład po użyciu konkretnego kosmetyku, mydła, proszku do prania. Dość rozpowszechniona jest również alergia na lateks zawarty w prezerwatywach.

Wskazana jest niestety wizyta u lekarza. Bez badania, obejrzenia zmiany i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania a tym samym zalecenia leczenia.
Najlepiej skorzystać z pomocy dermatologa.

Pozdrawiam