Dlaczego odczuwam swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie miejsc intymnych?

Dzień dobry, wiem, że ten wątek się powtarzał, ale potrzebuje rady. Od jakiegoś czasu zaczęłam uprawiać seks, na nawilżenie nie narzekam. Niestety od pewnego czasu odczuwam swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie miejsc intymnych. Byłam dwa miesiące temu u ginekologa, powiedział, że to przez to, iż nie mam nawilżenia, ale odczuwam, że jest wręcz odwrotnie. Przepisał mi globulki (nie pamiętam nazwy) i maść Pimafucin, której mam używać jak będę czuła podrażnienie. Od 4 miesięcy mam nawroty infekcji, pojawiają się co półtora miesiąca. Używam do kąpania innego ręcznika, specjalnego płynu do higieny intymnej, który ma na celu działanie przeciwgrzybicze. Niestety nie wiem, jak zapobiegać już tym zapaleniom, wykorzystałam tyle rzeczy, że już nie wiem co robić. Ciągle czuję dyskomfort. Proszę o rady co powinnam robić.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W ostatnich badaniach wyciągnięto wnioski, że nadużywanie płynów do higieny intymnej wręcz predysponuje do nawracających infekcji pochwy. Należy myć się zwykłym mydłem z neutralnym pH, wyleczyć obecną infekcję. Można również skorzystać ze specjalnych probiotyków dopochwowych. Podobno picie 1 jogurtu naturalnego dziennie również pozytywnie wpływa na florę pochwy.