Dlaczego skóra na penisie jest zaczerwieniona i piecze?

Witam, od kilku dni na czubku napletka pojawiło się delikatne zaczerwienienie, skóra sprawia wrażenie suchej, a przy próbie lekkiego "naciągnięcia" napletka w dół pojawia się piekący ból. Wygląda to jak nieco przetarta skóra, z lekkimi plamkami czerwieni. Niespecjalnie przychodzi mi do głowy powód tego.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować stan zapalny m.in. infekcję grzybiczą prącia.
Jest to dość powszechna dolegliwość.
Czynnikami usposabiającymi są najczęściej antybiotykoterapia, nieprawidłowa higiena (czasami nadmierna bądź z zastosowaniem nieprawidłowych kosmetyków), kontakt płciowy z osobą zarażoną czy cukrzyca.
Aby jednoznacznie stwierdzić przyczyna konieczne jest zbadanie zmiany skórnej i ewentualnie wykonanie badania mikrobiologicznego.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.