Pieczenie i zmiany ropne ust - co mi dolega?

Witam. Co jakiś czas pojawia się moja dolegliwość i trwa około 2-3 tygodni, potem spokój na ok. 2 tygodnie i znów to samo... :/ Najpierw piecze mnie linia całych ust, jest ona rozmyta, usta są nabrzmiałe, schodzi z nich skóra, a nad górną wargą skóra jest przesuszona, zaczerwieniona i również piecze i swędzi. Mam wrażenie, że z linii ust wydobywa się ropa, nie jakoś dużo, ale wstając rano mam ropne "strupy". Byłam u dermatologa i powiedział, że to podrażnienie od kosmetyków (krem, tonik itp.) i żebym zaczęła stosować mydło natłuszczone dla dzieci i krem hipoalergiczny. Czy jest szansa na poprawę? Czym taki stan może być spowodowany?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bardzo prawdopodobna jest diagnoza postawiona przez lekarza dermatologa – proszę zmienić stosowane kosmetyki na hipoalergiczne, zastosować przepisane maści.

Warto również pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków chroniących tę wrażliwą strefę przed zimnem, wiatrem czy słońcem. Najlepiej używać kosmetyków zawierających filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym.

Ważne jest również właściwe nawodnienie organizmu oraz powietrza w mieszkaniu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy mieszkania są ogrzewane.

Pozdrawiam.