Co oznacza to pieczenie w cewce moczowej?

Witam, od 2 tygodni mam pieczenie w cewce moczowej i wpierw nie mogłam sie wysikac wcale . Potem po antybiotyku mogłam ale wrócilo to mimo ze brałam antybiotyk.Zadzowbniłam i dostałam inny lek Urotrim. Po 1 tabletce mogłam sie lepiej wysikac potemzrobilam badanie moczu i wyniki wyszly dobre. Nie ma białak ani krwi. Nic wsyztsko dobre.Dzisiaj mimo urotrimu pali w cewce moczowej i malo znow sikam. Czy powinnam zrobic jakies inne badanie. Mam 64 lata , mieszkam sama. Jedna osoba z rodizny ciotka która nie choruje na to mowiła kupoic nospa i po sprawie czy tak będzie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem urologiem. Z Pani relacji wynika, że od dłuższego czasu występują problemy z oddawaniem moczu. Pojawiło się pieczenie oraz zaburzenia wypływu moczu z cewki moczowej. Zastosowała Pani kurację farmakologiczną, która niestety nie pomogła. Wykonała Pani także badanie moczu, w którym nie wykryto nieprawidłowości. Z tego też powodu warto byłoby skonsultować się z lekarzem urologiem. Możliwe, że konieczna będzie dalsza diagnostyka. Lekarz może zalecić specjalistyczne laboratoryjne badania urologiczne np. eGFR lub badanie USG czy urografii, które zobrazują stan funkcjonalny Pani dróg moczowych. Na podstawie oceny wyników będzie można wdrożyć dalsze leczenie oraz ewentualną profilaktykę, aby na przyszłość uniknąć tych dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-ukladu-moczowego

https://portal.abczdrowie.pl/bakterie-chorobotworcze

https://portal.abczdrowie.pl/wymaz-z-cewki-moczowej-charakterystyka-wskazania-objawy-przygotowanie-opis-badania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.