Co mogę zrobić z tym bólem głowy?

Witam, od chyba tygodnia mam problem z bólem głowy. Nie nasila się lecz zmienia swoje miejsce, Jak nie boli mnie z tyłu to zaczyna w okolicy czoła, skroni. Niekiedy tydzień był dla mnie stresujący ale przy każdej próbie rozluźnienia się jest trochę lepiej a jak znów naturalnie się napinam to jest znowu tak samo. Brałam już ibuprofen i nic nie pomógł, jako tako w jakiś dzień tego tygodnia pomogła kąpiel z solami odprężającymi. Nie jest to bardzo bolesny ból aczkolwiek przynosi duży dyskomfort, boję się że to coś poważnego. Co to może być? Pójść już z tym do neurologa?

Witam! Z pewnością nie zawadzi się przebadać i zrobić podstawowe badania laboratoryjne. Nie należy też zapominać o bólach napięciowych. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdą chorobę, a doznania bólowe mogą nawet przewyższać te przy chorobach somatycznych. Czasem problem rozwiązuje nawet sama psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Ból głowy może pojawić się z wielu różnych przyczyn, jeżeli wraz z upływem czasu nie ustępuje, pojawia się regularnie lub jego natężenie przybiera na sile warto skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który w oparciu o odpowiednią diagnostykę będzie mógł określić przyczynę problemu i dobrać odpowiednie leczenie.

Z treści Pani pytania wynika, że ból ten często pojawia się pod wpływem sytuacji stresowych. Ponadto umiejscowienie bólu w okolicy czoła lub potylicy może wskazywać na tzw. napięciowy ból głowy. Do czasu wizyty u specjalisty warto wspomóc się domowymi sposobami. Pomocne mogą okazać się spacery na świeżym powietrzu, słuchanie relaksacyjnej muzyki, medytacja lub masaże. Przed snem warto unikać także bodźców, które nasilałyby zmęczenie, jak długa praca przy komputerze czy oglądanie telewizji. Pomocne mogą okazać się również leki przeciwbólowe dostępne bez recepty w aptece. Jeżeli dolegliwości w dalszym ciągu nie będą ustępować wizyta u lekarza może być koniecznością, aby ustalić, czy przyczyną bólu nie są poważniejsze schorzenia, np. zapalenia zatok lub problemy neurologiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym znajdzie Pani informacje na temat możliwych przyczyn bólu głowy, jego typów oraz skutecznych metod leczenia:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Warto również zapoznać się z odpowiedziami lekarzy abczdrowie.pl na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tym-bolem-z-tylu-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-codzienne-bole-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-szukac-przyczyny-boli-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-glowa-boli-mnie-w-okolicach-czola-oraz-skroni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.