Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym bólem z tyłu głowy?

Witam, od kilku tygodni odczuwam tępy, uciskający ból głowy, głównie z tyłu, czasem też skroni, towarzyszy mu zazwyczaj ból karku. Ból jest dość silny, chociaż pozwala na codzienne funkcjonowanie.Ból ustaje na dzień-dwa i powraca. Zazwyczaj pomaga zwykły środek przeciwbólowy, jednak dzisiaj nie pomógł ani trochę. Przez ostatni rok żyję w ogromnym stresie i czymś w rodzaju lęku, przeżyłam swego rodzaju traume. Chciałabym wiedzieć, czy ból, który odczuwam może być powiązany z zaburzeniem psychicznym? Czy powinnam udać się do psychiatry? Odwiedzić innego lekarza specjalistę?
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam! Badanie fizykalne i podstawowe badania laboratoryjne. W zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Duże prawdopodobieństwo bólu napięciowego i zaburzeń emocjonalnych. Po wykluczeniu sprawy somatycznej, należy skierować kroki do Poradni Zdrowia Psychicznego; zrobią testy, określą profil osobowości, poziom leku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie. Psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy