Jak poradzić sobie z dusznościami?

Dzień Dobry ja bym chciała zapytać co moge zrobić przy drugim dniu duszności mając niedoczynność tarczycy ?, ale kaszlu ani kataru i gorączki nie mam . Ciężko łapie wdech co 2, 3 , 4sekundy. Nosem łapie szybciej. Czy może mi to przejść siedzac w domu, czy normalnie bede mogła oddychac ? Brałam tez hydroxyzinum , bo byc moze to z nerwicy , ale po braniu leku i tak duszności nie ustąpiły. Podczs snu oddycham normalnie , ale gdy wstaje przez cały dzień ciężko z oddychaniem. Może mi Pani lub Pan pomóc

Witam! Jeżeli nie ma Pani wola tarczycowego, utrudniającego przepływ powietrza w tarczycy, to należy brać pod uwagę zaburzenia nerwicowe. Niemniej jednak, wskazane badanie fizykalne i podstawowe badania laboratoryjne. Proponuję zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie. Powodzenia W. Łuczkowski.