Dlaczego mam to blokowanie wdechu?

Witam, od roku zmagam się z dusznością, polega ona na tym że wdycham powietrze to pewnego momentu aż pojawi się uczucie z blokowania dalszego wdychania powietrza. Zrobiłem wiele różnych badań, zaczynając od krwi wszystko w normie, rtg klatki piersiowej płuc wszytsko w normie, rezonans głowy wszytsko ok tylko tutaj wyszła niewielka torbiel w zatoce. Zrobiłem też badania serca holter ekg ok, natomiast mam lekkie nadciśnienie. Mam 29 lat. Szukam przyczyny i nie mogę jej znaleźć, czy to może być nerwica. Dodam że duszność ustąpiła na jakiś okres po czym niedawno wróciła. Saturacja w normie cukier w normie. Pozdrawiam

Witam! Przedstawiony przez Pana obraz kliniczny może także przypominać nerwicę. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdą chorobę somatyczną, a leczenie jest zgoła inne. Jeżeli badania pracowniane są prawidłowe, należy poważnie myśleć o podłożu nerwicowym stwierdzanych objawów. Kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego: określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego. podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie. Aktualnie z powodu epidemii mogą być wydłużone terminy na NFZ, ale zawsze można liczyć na usługi komercyjne. Powodzenia W. Łuczkowski.