Czy można mieć kłucie w piersiach przy nerwicy?

Witam mam pytanie czy faktycznie przy depresji ,nerwicy lękowej, nerowbolach może odczuwać mocny ból w klatce piersiowej i w okolicach serca jak pod lewą pacha i łopatka? Dodam że byłam u lekarza byłam 2 razy w ciagu 2 msc i miałam robione ekg i również byłam na pogotowiu i nie stwierdzili nic zlego tylko ze to nerwobole międzyzebrowe i że od stresu Od 2 msc biorę propraponol 10 mg 2 razy dziennie po 1 tabletkę I od wtorku biorę hydroxyzinum 10 mg 2 razy dziennie po 2 tabletce ale jakoś średnio pomaga To jest bardzo męczące i utrudnia mi to normalne funkcjonowanie:( Biorę rózniez tabletki ( przeciwbólowe ) gdy bol jest silny Czy na efekt tabletek trzeba Jeszce poczekać ? Gdzie się Jeszce udac Dodam też że czytam na Internecie i się nakrecam :(

Witam! Przedstawiony przez Panią obraz kliniczny najbardziej odpowiada zaburzeniom nerwicowym, szczególnie jeżeli badania laboratoryjne zbytnio nie odbiegają od normy. Należy skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego (zazwyczaj dysponują odpowiednimi zespołami diagnostyczno-terapeutycznymi) porobią odpowiednie badania: ustalą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię itp. Po zdiagnozowaniu zaproponują odpowiednie postępowanie lecznicze - zazwyczaj odpowiednio dobraną psychoterapię, często wspartą lekami o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym, czasem dołącza się tzw. "stabilizatory napędu i nastroju". Zaburzenia natury emocjonalnej mogą imitować objawy wszelkich chorób somatycznych - w praktyce są dość trudne w różnicowaniu. Pomimo prawie identycznych objawów postępowanie terapeutyczne jest zgoła odmienne. Dość istotna wiadomość - poprawa pojawia się z opóźnieniem 2-4 tygodni, czasem jeszcze później. Jeżeli w placówkach świadczących usługi w ramach NFZ będą zbyt odległe terminy, to zawsze jest w odwodzie sektor prywatny. Powodzenia W. Łuczkowski.