Dlaczego mam to kłucie pod żebrami w klatce piersiowej?

Hej, w dużym skrócie. Mam 25 lat. 2 dzieci, nie palę i nie pije, nie zażywam żadnych leków stałych i nie choruje na nic przewlekle (mam nadzieję). Przychodzę z pytaniem, które pewnie dość często się pojawia, a mianowicie Kucie w lewej stronie klatki piersiowej, pod piersią. Normalnie szybko ustępuje ale dzisiaj mam go już pół dnia i przy wdechu ból promieniuje nawet do gardła i do brzucha. Wydaje mi się że sporo osób ma ten problem, więc chciałabym zapytać czy to normalne? Moja mama ma stwierdzoną nerwicę żołądka. Czy to mogą być objawy nerwicy? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Witam! Nie można wykluczyć, bez odpowiednich badań, przyczyny emocjonalnej doznawanych sensacji. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdą lub prawie każdą chorobę somatyczną, lecz w badaniach pracownianych nie ma odchyleń od normy. Dolegliwości, które odczuwamy w nerwicach "doładowane są" bardzo dużym ładunkiem lękowym (zazwyczaj mamy wrażenie umierania lub ciężkiej choroby, grożącej śmiercią lub kalectwem). Wariant "czynnościowy" objawów jest bezwzględnie dla nas korzystniejszy - nie ma tam uszkodzenia i praktycznie poza emocjami niczym tragicznym to nie grozi, ale potrafi nawet wyłączyć z życia zawodowego i towarzyskiego. Leczenie tych stanów jest dość długotrwałe. Przyczynowym leczeniem są odpowiednio dobrane techniki psychoterapii, Natomiast stosowanie leków jest ważne, ale jest leczeniem objawowym. Najlepiej zastosować obie metody razem. Leczenie najlepiej przeprowadzić w Poradni Zdrowia Psychicznego - mają tam kwalifikowane "zespoły terapeutyczne" lub w gabinetach prywatnych. Powodzenia W. Łuczkowski.