Dlaczego mam te silne kłucia pod żebrami ?

Witam, czuję kłujący ból po lewej stronie żeber ciągnie się on na łopatkę i na dolną część strony brzucha. Dodam że choruje na refluks i niekiedy czuję potworne kłucie prawie tak na środku i bardziej z lewej strony żeber, do tego zauważyłam że z lewej strony żebro jedno jest jakby wypchnięte i jest pod nich dół. Lekarz stwierdził że to nerwica. Nie wiem co się dzieje, niekiedy czuje też zimno w miejscu w którym wcześniej był ból. Co to może być?

Witam! Opis przedstawiony przez Panią Utwierdza w przekonaniu, że badający Panią lekarz postawił właściwe rozpoznanie. Nerwice mogą dawać objawy występujące zazwyczaj w różnych chorobach somatycznych. Podobieństwo jest tak duże, że często dochodzi do leczenia imitowanej, a nie właściwej choroby. Leczenie zaburzeń nerwicowych dotyczących konkretnych narządów lub obszarów jest odmienne od stosowanego w chorobach tych narządów. Najlepszymi fachowcami od nerwic są psychiatrzy i psychoterapeuci. Powodzenia W. Łuczkowski.