Co oznacza ten opis EEG u 40-latki?

Badanie eeg:zapis zróznicowany przestrzenie. Czynnośćpodstawiwa stanowią w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych symetryczne fale alfa o często.10-10.7Hz,amok. do 40uV. W odprowadzeniach czołowych rejestruje się niskonapieciowa beta. Rz zaznaczona W odprowadzeniach czołowych rejestruje się nieliczne grupy fal theta o częst.4.7-5.5 Hz ampol.do 50 uV. Gg i Ds nie wpływają istotnie na zapis. Zapis wykazuje nieznaczne zmiany w okolicach czołowych nieprawidłowej czynności podstawowej. Mam zawroty głowy i czasami kołatania serca, ra- utratą przytomności. Rezonans głowy ok. Neurolog i kardiolog wykluczył przyczyny, badanie błednika VNG też ok. Podejrzewam nerwice- mama i siostrą chorował. Czy te badanie eeg coś mówi o nerwicy i gdzie nam się teraz z nim udać do neurologa czy psychiatry.

Witam!

Przedstawiła Pani, w zasadzie, zapis EEG mieszczący się w granicach normy - fale wolne z ok. czołowych (nieliczne) należy różnicować z artefaktami biologicznymi. Jeżeli badania pracowniane wypadają prawidłowo, to należy brać pod uwagę podłoże emocjonalne. Nerwica może imitować objawy wszelkich chorób somatycznych. Dolegliwości przedstawione przez Panią idealnie przypominają skargi "nerwicowców". Psychiatra lub psychoterapeuta zdecydowanie lepiej poradzą sobie z zaburzeniami nerwicowymi. Podawanie leków w nerwicy jest leczeniem objawowym, natomiast leczeniem przyczynowym są odpowiednio dobrane techniki psychoterapii. Zazwyczaj robimy terapię mieszaną: psychoterapia ze wsparciem lekami przeciwlękowymi. W niektórych ośrodkach stosowane są nietypowe rodzaje leczenia: Przezczaszkowa Stymulacja Magnetyczna, stymulacja niektórych nerwów czaszkowych lub okolic mózgu, hipnoza i inne. Powodzenia W. Łuczkowski.